«Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Жалтыр ауылының № 3  жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа № 3 села Жалтыр отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области»

Әлеуметтік желілер

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

"Шамаларды түрлендіру" Математика, 4 класс. Учитель Есмағанбет Қ.Қ.

Сынып : 4а

Сабақтың тақырыбы: Шамаларды түрлендіру

Пәні: Математика

Мұғалім: Есмағанбет Қымбат Қабланқызы - математика пәнінің І санаттағы мұғалімі

Өткізілу түрі: БжС технологиясы .

Сабақтың мақсаты: Шамаларды түрлендіру тақырыбы бойныша оқушылардың білімдерін бекіту оқушылардың 63% білім сапасын өздерінің түсіндірулері арқылы көрсету. Оқушыларды ынтымақтастыққа , ұжымдық жұмыс жасауға әсер ету. Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

Күтілетін нәтиже: қойылған мақсатқа жету.БжС тхнологиясына сәйкес жылдам есептеуді, қатені талдауды үйренеді.

Сабақ барысы

Ұйымдастыру Амандасу

- Сәлеметсіңдер ме балалар! Біз бүгін «Алгоритм» картасы бойынша жұмыс істейміз.

Білім сапасы  63% кем болмау керек.

  Дәптердің оң жағына “Байқау” деп жазылады.

Сабақ формуласы: есеп шығару +түс індіре білу = бекіту

Ұран - бәріміз алға! Алға !

Тақтаның оң жақ шетінде 53% білім сапасын көрсету нормасы жазылады.

Ой шақыру

«Кім жылдам?» түрінде шығарамыз.
11сағ18мин (678 мин)                 5сағ35мин(335мин)
5сағ 26мин (326 мин)                  3 сағ. 44мин. (224мин)
6тәул 11сағ (155сағ.)                   5 тәул. 18сағ. (138сағ)
7ж 9ай (93 ай)
3 апта 5күн (26 күн)                   1апта 6күн(13күн)
2 тәул. 18сағ.(66 сағ.)                   5тәул. 10сағ. (130 сағ.)

Алған білімдерін қолдана алу.

Сынып тапсырма алады ТКШ-АКШ-ЖКШ

Тапсырманы орындап болған соң оқушылар дәптерлерімен алмаспайды. Мұғалім «Қалам қолда- бұл қателік» деп айтады.

Тапсырманы орындауларына байланысты «Альфа», «Бета», «Гамма» топтарына бөлінеді.

1 цикл.  “Байқау”

-Дәптерлерімізді ашамыз Бүгінгі күнді жазамыз .Оң жағына Байқау деген сөзді жазыңыздар .Ал қазір сіздерге төменгі күрделі шегі тапсырма беріледі.Алдарымыздағы № 2 тапсырмасына назар аударайық.  бірінші тапсырманы орындайсыздар және орындалу реті алғашқы болған 5 бала қолын көтереді содан кейін +30секунд беріледі уақыт аяқталғанда «Қолдағы қаламсап –бұл қателік» Түсіндіндер ме?1 Шапалақ ұру

Бассейнде -300м2       30-20=10

1-ші құбыр-20м3/сағ    10*2=20

2-ші құбыр-30м3/сағ    300-20=280м2

2 сағ-?су болады

 Тақтаға барлық тапсырманы дұрыс орындаған оқушылар шақырылады.Мұғалімнің өзі олардың тапсырмаларын тексереді. Бұл «Альфа» тобы болып табылады.

Енді тақтаға екі тапсырманы дұрыс орындаған оқушылар шығады. Оларды Альфа тобындағы оқушылар тексереді. Бұл топ «Бета» тобы болады.

1 қатар- Альфа, 2 қатар- Бета, 3 қатар- Гамма.

Тапсырмалар 5+30 формулаы бойынша тексеріледі.-   Жылдамдық:--Зейін:--Шешу

 Алған білімдерін өздері өздігімен қолдана алуы

Альфа тобындағы оқушылар санын анықтау үшін мен былайша жасаймын. Егер Альфа тобында:

Егер «Альфа» тобында 1 ғана оқушы болса , «Бета» тобынан қатесін түзеу үшін 5 оқушы шақырылады.

2 оқушы болса, 4 оқушы;

3 оқушы болса, 3 оқушы;

4 оқушы болса, онда 2 оқушы;

5 немесе одан артық болса, 1 оқушы.

2 цикл     «Бекіту»

 Қазір мен сіздерге аралык күрделі шегінің өрнегін түсіндіремін У2--Дәптерлеріміздің оң жағына «Бекіту» деген сөзді жазамыз. Алдарымыздағы №7 2,3–інші бағанына назар аударайық. тапсырманы орындайсыздар және орындалу реті алғашқы болған 5 бала қолын көтереді содан кейін +30секунд беріледі уақыт аяқталғанда «Қолдағы қаламсап –бұл қателік» Түсіндіндер ме?2 шапалақ ұру*****-Жылдамдық:--Зейін:--Шешу:--Есеп:-Ең көп бізде:***** 

809*954= 771786                 852218 : 709=1202

899*502= 451298                 254646 :258 = 987

Сергіту сәті: Логикалық  тапсырма 

Тапсырма орындау аяқталған соң этап толығымен қайталанады тапсырмалар орындау этаптары шектелмеген.. егер 63% білім сапасы орындалса, онда бұл технологияның келесі картасы «Жаттықтырғыш» картасына көшуге болады..

 3 цикл  «Есте сақтау» Қазір мен сіздерге жоғарғы күрделі шегінің өрнегін түсіндіремін У3-

- Дәптерлеріміздің оң жағына «Есте сақтау» деген сөзді жазамыз. Оқулықтағы 149 бет, 9 тапсырма  ЖКШ-орындайсыздар және орындалу реті алғашқы болған 5 бала қолын көтереді содан кейін +30секунд беріледі уақыт аяқталғанда «Қолдағы қаламсап –бұл қателік» Түсіндіндер ме?3 шапалақ ұру.*****-

Тапсырма5а м

1км2 _ 10м2= 999990  1м2 - 16см2=9984   6м2 +16дм2=616        7дм2 + 8см2=708

25м2 - 50см2=429950  1м2 - 60 дм2= 40    1м2 - 5дм2= 95         12см2 - 10мм2=1190

«Ой толғау»

Бағалау

Баға мынадай деңгей бойынша қойылады: Альфа - «5» , Бета - «4», Гамма-«3».

-Бүгінгі сабақ қорытындысы кімде барлық 3 кезең тапсырмалары дұрыс оларға 5,ал барлық тапсырмаларда 2 қате кездессе оларға 4,ал 2 қатеден көп ол 3 деп бағаланады.

-Жақсы, олай болса үй тапсырмасын жазып алайық.

Үйге тапсырма №8, 1-баған

Қорытынды

-Бүгігі  сабақты түсіндік пе?

- Осы сабақ сендерге  несімен ұнайды.

 

 

 

Жаңартылған күні: 30.10.2019 16:28
Құрылған күні: 05.11.2019 17:31

Текст