«Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Жалтыр ауылының № 3  жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа № 3 села Жалтыр отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области»

Әлеуметтік желілер

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

ҚМЖ 2 сынып , қазақ тілі, тақырыбы:" Сөйлеу не үшін керек?" мұғалімі: Серикпаева Д.С.

Пән:

Күні:

Мұғалім:

Математика                                                                                                                                

26.05.2021ж

Серикпаева Д.С

Сабақтың такырыбы:

Шамалармен амалдар орындау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.1.1.3**  12-ге  дейін  рим  сандарын  оқу,  жазу және  қолдану;

2.1.3.3 ұзындық (см, дм,  м)/масса (кг, ц)/көлем (сыйымдылық) (л)/ уақыт (мин, сағ, тәул, апта, ай,  жыл)  өлшем  бірліктерін  салыстыру  және шамалар мәндерімен қосу/азайту/ көбейту/бөлу амалдарын  орындау;

Сабақ мақсаттары

Барлығы: ұзындық (см, дм,  м)/масса (кг, ц)/көлем (сыйымдылық) (л)/ уақыт (мин, сағ, тәул, апта, ай,  жыл)  өлшем  бірліктерін  салыстырады

Көбі:  өлшем  бірліктерін  салыстыру  және шамалар мәндерімен қосу/азайту/ көбейту/бөлу амалдарын  орындайды

Кейбірі: 12-ге  дейін  рим  сандарын  оқу,  жазу және  қолдану;

 

Бағалау  критерийлері

 Ұзындық/масса/уақыт өлшем бірліктерін түрлендіреді

12-ге дейінгі сандарды рим цифрларымен таңбалайды және оқиды

Тілдік мақсаттар

Тәулік Рим цифр

Циферблат

1 тәулік-24 сағат

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу.түсіну,қолдану

Құндылықтарды дарыту

Жұптық жұмыста-өзара сыйластық,  ынтымақтастық, бір-бірін құрметтеу,адамгершілік, бағалауда –шыншылдық, Бір-бірімен қарым қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға,өз ойын басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану.

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым

Алдыңғы оқу

Уақытты анықтайды

 

 

Сабақтың жоспарлаған кезеңдері

                               Сабақ барысы

Бағалау түрлері

Сабақтың басы. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5минут

 

 

 

 

Топқа бөлу 2 минут

Картинки по запросу топқа бөлу әдістері                    

  

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Көрші»

Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.

Нұсқаулық:

Көршіңді оң жақтан құшақта,

Көршіңді сол жақтан құшақта.

Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,

Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,

Бүгінгі тренинг барысы,

Біз үлкен отбасы.

 

 Түрлі конверттер алып, түріне сай топтарға бөлінеді.

 

 

 

 

 

 

 

(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды)

Сабақтың ортасы

27 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Білу және түсіну 10 минут

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Мен шамалармен амалдар орындауды, оларды салыстыруды үйренемін

Оқулықпен жұмыс.

№1 Тапсырмасы

 

-Достарыңа  сұрақтарға жауап беруге көмектес

-Бір жылда неше күн, Неше ай  бар екенін анықта

-Апта күндерін есіңе түсір

Дескриптор

-Достарыңа  сұрақтарға жауап беруге көмектеседі

-Бір жылда неше күн, Неше ай  бар екенін анықтайды

-Апта күндерін есіңе түсіреді

 №2 Тапсырмасы

 -Рим цифрлармен белгіленген ай атауларын ата

-Әр айда неше күн бар екенін анықта

-Әр бағаннан артық күнді тап

Дескриптор

-Рим цифрлармен белгіленген ай атауларын ата

-Әр айда неше күн бар екенін анықта

-Әр бағаннан артық күнді тап

№3 Тапсырмасы

-Кестеде  жаңбырдың қашан басталып қашан аяқталған уақытын тап

Дескриптор

 -Кестеде  жаңбырдың қашан басталып қашан аяқталған уақытын табады

 

«Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұптық жұмыс

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс

Сергіту сәті

2 минут

«Көңілді күн!»

би билеу

«Көңілді күн!» биі

Ортасы 

  1. минут

 

№5 Тапсырма

-Қалада неше юала дүниеге келгенін көрсететін диаграмманы оқы

Дескриптор

 -Қалада неше юала дүниеге келгенін көрсететін диаграмманы оқиды, талдайды

 

«Сен маған, мен саған» әдісі Есептің шешуін табу

Топтық жұмыс

Кері байланыс

«Жетістік сатысы» әдісі

Постер құрастыру

 

Картинки по запросу сабақтағы рефлексия түрлері

 

Постер жасату.

Оқушылар өз ойларын постерге жазып оқып береді

 

 

 

 

Рефлексия

Бағалау-қалыптастырушы бағалау.

Каллиграфиялық талаптарға сай жазу білігін бағалаймын

Смайликтермен , Басбармақ

Пәнаралық байланыс: 

Дүниетану

Жаратылыстану

Жаңартылған күні: 24.08.2021 10:55
Құрылған күні: 24.08.2021 10:55

Текст