«Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Жалтыр ауылының № 3  жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа № 3 села Жалтыр отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области»

Әлеуметтік желілер

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Қазақ тілі, 2 сынып. ҚМЖ тақырыбы: Сөз құрамы. Түбір мен қосымша. Мұғалімі А.Мажитова

Сабақ: қазақ тілі

Мектеп:

Ортақ тақырып:

«Дені саудың –жаны сау» 

Сабақтың тақырыбы:

Сөз құрамы. Түбір мен қосымша

Күні: 21.01.2020 ж

Мұғалімнің аты: А.Мажитова

Сынып:  2  «А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.4.2.1 Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату
2.1.2.1 Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау
2.4.2.1 Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату
2.1.4.1 Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау
2.3.2.1 Үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама және ас әзірлеу рецептісін жазу 

 

Сабақ мақсаттары

 

Барлық оқушылар орындай алады:

Қойылған сұрақтарға өз ойларымен жауап береді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Түбір мен  қосымшаны ажыратады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Берілген тақырып бойынша тұжырым  жасай алады;

Бағалау критерийлері

1.Түбір мен  қосымшаны ажыратады;

2. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды;

3. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды;

Тілдік мақсат

Омоним

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздердің  айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті......деп ойлайсыз

1. Антоним сөздер дегеніміз не??

2. Мағынасы   қарама-қарсы сөздерді қандай сөз  дейміз?

3. Спорт  сөзінің лексикалық мағынасы қандай?

4.Синоним сөз дегеніміз не?

5.Омоним сөз дегенімз не?

Алдыңғы оқу

Омоним

Ишара

Жасыл-түсіндім; Сары – сыныптасымның көмегімен түсіндім;

қызыл - көмек қажет, түсінбедім.

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған  жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

Басы

 

 

«Шаттық шеңбер»

 

Балалар бір-бірімен амандасып, жылы тілек тілейді.

 

1.«Миға шабуыл» слайд

2. «Шашылған әріптер» ойыны (әріптерден сөз жасап, сөйлем құрайды)

3.  Сабақтың тақырыбын хабарлап, мақсатын қоямыз.

 

Ортасы

 

 

 

Жаңаны ашу

32 – жаттығу «Сөздерді оқы» ҰЖ Дескриптор:

1.Кестедегі сөздерді оқиды;

2. Кестеге қарап, түбір мен қосымшаның өзгешелігін табады;

3. Ұжыммен бірлесе жұмыс жасайды.

4. Бір-бірін  тыңдап, толықтырады;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Қошемет»

 

 33-жаттығу  «Мәтінді тыңда»  ТЖ
Дескриптор:

1. Мәтіннің негізгі ойын түйіндеп айтады;
2. Мәтінді өз ойларымен жалғастырып айтады;
3.Мәтіннің мазмұны бойынша сұраққа жауап береді;
4.Қарамен берілген сөздерді түбір мен қосымшаға ажыратады;

5. Бір-бірін тыңдап, толықтырады;

 

Сергіту сәті

 

34-жаттығу  «Көшіріп жаз»ӨЖ
Дескриптор:

1. Өлеңді қатесіз көшіріп жазады;
2. Қарамен берілген сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады;

3. Бір-бірін  тыңдап, толықтырады;

 

35-жаттығу: «Әңгіме құра» ЖЖ
Дескриптор:

1. Ребустың шешуіндегі сөзді табады; (намыс)

2.Шешуіндегі сөзге әңгіме құрайды;

3. Бір-бірін   тыңдайды,  толықтырады;


36-жаттығу: «Сөз құрамына талда» ҰЖ
Дескриптор:

1.Жұмбақты дауыстап  оқиды, шешуін табады;

2. Жұмбақтың шешуіндегі сөзді, сөз құрамына талдайды;

3. Бір-бірін   тыңдайды,  толықтырады;

 

«Сиқырлы қағаз» Өзара тексеру

 

Соңы

 

 

 

Үй тапсырмасы:  37-жаттығу  ереже жаттау

Рефлексия:

  • Сөздің одан әрі бөлінбейтін мағыналы бөлігі ..........
  • Сөздің түбірге жалғанған бөлігін ......................

Кері байланыс: «Көңіл күйім»

Жаңартылған күні: 28.01.2020 17:14
Құрылған күні: 28.01.2020 17:14

Текст