«Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Жалтыр ауылының № 3  жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа № 3 села Жалтыр отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области»

Әлеуметтік желілер

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Математика пәнінен ашық сабақ "Сүт өнімдері. Есептер мен мысалдар шығарамын" 1А сынып. Мұғалімі Кайроллиева З.С.

Пән:

Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру

Мектеп: №4 Жалтыр орта мектебі

Күні:15.04.2020

Мұғалімнің аты-жөні: Кайроллиева З.С

Сынып: _0 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

  Бөлім

Мен үшін не дәмді және пайдалы?

53-сабақтың

тақырыбы

Сүт өнімдері.

Есептер мен мысалдар шығарамын.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу

бағдарламасына сілтеме)

30.4.1.3.Көрнекілік негізінде қарапайым мысалдар мен

тапсырмаларды шешу.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: -көрнекілік негізінде қарапайым мысалдарды оқиды жəне заттар тобын санау арқылы есептерді шешеді.

Көптеген оқушылар: -көрнекілік негізінде қарапайым мысалдар мен тапсырмаларды шешеді.

Кейбір оқушылар: -қарапайым мысалдар мен есептерді өз бетінше құрастырады жəне содан кейін көрнекіліктің негізінде оларды шешеді.

Пәнаралық

байланыстар

Музыка.

АКТ-нықолдану

дағдылары

Интербелсенді тақта

Алдыңғы білім

Қосу жəне азайту, заттар топтарын санау жəне салыстыру.

Жоспар

 

Уақыт

Жоспарланғанжұмыстүрлері

Ресурстар

Сабақ -тың басы

Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру.

Ой сергек:

«Сәлемдесу» тренингі

 Балалар шеңберге тұрады, европолықтар, жапондықтар, африкандықтар, италиандықтар болып бөлінеді.

 Кейін әрбір қатысушы шеңбер бойымен жүріп, өз амандасу тәсілімен барлығымен амандасады. 

Европолықтар қолдарын қысады, жапондықтар бастарын иеді, африкандықтар мұрындарымен,

 

 италиандықтар құшақтасады.

  Оқушыларды топқа бөлу:

  Түрлі түсті маркер арқылы 2 топқа бөлем

 Топ басшысын сайлау.

 Әр оқушының қасында төртбұрыш фигурасы жатады. Фигурада кімде 1саны жазылып тұрса, сол  оқушы топ басшысы болады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Төртбұрыш    фигурасы

Сабақ -тың

Мағынаны ажырату.

 

ортасы

Сабақтың тақырыбын айту.Сабақтың мақсатымен таныстыру.

-Балалар бүгінгі сабақты бастамас бұрын, мен сендерден сүт өнімдері туралы қандай ақпарат білетіндерінді біліп алғым келеді.

 – Балалар сендер  нені жақсы көресіңдер?

-   «Сүт  өнімдері  қайдан  алынады?» 

 

Балалар, бүгін біз сүт өнімдері туралы есептер мен мысалдарды шешеміз.

 

 

 

 

 

Сүт өнімдерінің суреттері

 

Балаларға 1- тапсырманы орындауды ұсынамын.

  1. тапсырма.

Сүт өнімдерін жинап салыңдар. Сызып қосыңдар.

 5+3

    6

 1+5

 2+3

 4+2

 4+1

 2+4

 3+3   

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс.

Суреттегі заттар әр топқа қандай белгісі бойынша жинақталған?

1-топ бірінші сурет бойынша сұраққа жауап береді

2- топ екінші сурет бойынша сұраққа жауап береді.

Бұл заттарды қай топқа қосу керек?

Топтар бірін-бірі  бағдаршам түстері арқылы бағалайды.

Жеке жұмыс.

6 санын қаламмен бастырып жазыңдар.

Топпен жұмыс.

6 санын қалай құруға болады?

1-топ

 5+

    +2

2-топ 

 3+

      +4

 1+

 

Мысалдарды шығар.

1+5         2+4      5+1    

6-4          9-7       3+1

8-2          3+3      3+4

 

 

 

 

Кері байланыс.

Әр оқушыға кеме суреттері беріледі. Оқушылар кеменің желкесін бояуы керек.

- егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, желкеңді жасыл түске боя;

- егер саған сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкеңді сары түске боя;

-егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау көмегі қажет болса, желкеңді қызыл түске боя.

 

 

 

Бағдаршам таяқшалары

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жаңартылған күні: 18.04.2020 11:30
Құрылған күні: 18.04.2020 11:30

Текст