Сынып 4 «а»
Сабақтың тақырыбы «London»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: «London» тақырыбы бойынша грамматикалық және лексикалық материалдық алғашқы бекіту және тақырыпты оқып-үйрену бойынша оқушылардың іс-әрекетін ұйымдастыру: Behind, opposite, in front of көмекші сөздерімен таныстыру ,орфографиялық дағдыны және
Фонематикалықестуді қалыптастыру.
Дамытушылық:оқушылардың мәтін мазмұнын талдау , салыстыру, болжау білігінің дамуына, ұсынылған ақпараттың оқылған мәтінге сәйкес шынайлығын айқындау бірлігінің дамуына; сенсорлық қабілеттердің дамуына ықпал ету; сабақтағы өз әрекеті мен сыныптастардың әрекеттерін өз бетімен бағалау білігін дамыту;
Тәрбиелік:оқушының эстетикалық қассиеттерінің қалыптасу үшін жағдай жасау; сыпайылық,жауапкершілік, тәртіптілік, адалдық, өз қадірін сезіну, сыныптастарының жетістіктеріне қуану және ықтимал сәтсіздіктеріне қайғыру сензімдерінің қалыптасуы үшін жағдай жасау.
Күтілетін нәтиже:
Пәндік: Present Simpleетістіктерін білу және пайдалану білу; тақырыптық лексиканы диалог сөзде пайдалану; сын есімдердің салыстырмалы шырайын жасау тәсілдерін білу; оқылмайтын – wr[r], -mb[m],- kn [n], -au [ o:], -st [s], -dn/nd [n], -al [o:] әріптері бар сөздерді оқу ережесін білу;
Тұлғалық:оқылатын тілге/ мектеп сабақтарына қызығушылық, жасы үлкендерге/кішілерге ықылас пен қамқорлық таныту
Жүйелік-әрекеттік:оқылған лексикалық-грамматикалық материалды берілген тақырып бойынша қарапайым сөйлемдер құру үшін қолданую
Сабақты материалдардық қамтамасыз ету:
CD ойнатқыш, карточкалар, оқулық жұмыс дәптері
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
- Good morning, children! I’m glad to see you! How are you?
-Good morning, teacher! We are fine. And you?
«Good morning!» әнін айтуға болады
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
-Children,at the last lesson we talked about our capital. There are many other beautiful and interesting places in Great Britain, large cities, towns and villages. So, the topic of our lesson is “Travelling around Great Britain”. Do you know that Great Britain is the largest country in Central Aisa?
3.Тірек білімді белсендіру
«Кім жылдамырақ?» дидактикалық ойыны
4.Жаңа білім мен әрекет ету тәсілдерін меңгеру .
Оқулықпен жұмыс. 1-жаттығу Read the following words correctly and translate them Омофондарды дұрыс оқып , оларды аударуға тапсырма беріңіз.
2-жаттығу. Read the find the word with a silent letter.
3-жаттығу.Look at the pictures and answer. Then listen and read.
Track48
5.Бастапқы түсінікті тексеру.
Сергіту сәті
Walking, Walking, hop, hop, hop.
Jumping, Jumping, Now let us stop.
4-жаттығу .Correct the sentences.
5-жаттығу. Put the adjectives in the superlative form.
6.Білім мен әрекет ету тәсілдерін бекіту.
Дәптермен жұмыс.1-жаттығу. Complete the table.
.2-жаттығу.Complete the sentences with the correct form of the word in the bracket.
3-жаттығу. Listen and fill in the gaps.
4-жаттығу .Unscramble the words.
7. Сабақты қорытындылау
-Children, your work today was great!
Бүгін біз не үйрендік? –You worked very well!
Балалар сабақтан үйренген сөздерін қайталайды
8.Үй тапсырмасы
4-жаттығуды жұмыс дәптерінде орындау.
The lesson is over. Good bye.