2023 жылғы 8 ақпан күні "Ақмола облысы Білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімінің Жалтыр ауылының № 3 жалпы орта білім беретін мектебі " коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қазақ тілі мен әдебиет мұғалімі Кыстаубаева Гульжан Нурсагитовна 6 сынып оқушыларымен « Арыстан бап кесенесі» тақырыбында ашық сабақ өткізді. Сабақтың мақсаттары: 1.Ережелерді қайталау арқылы тақырыпты болжау; 2.Мәтін бойынша берілген ақпараттарды сәйкестендіру; 3.Коммуникативтік жағдаят бойынша диалог құрып,сөздік қорын дамыту; Сабақ «Досыңа тілек» психологиялық көңіл-күйден басталды. Оқушылар бір- біріне жақсы тілектер сыйлады. Сабақтың тақырыбын болжау үшін, сөзжұмбақ арқылы ережелерді қайталады. Әрі қарай қысқаша бейнефильм көре тыңдап, мәтін бойынша тапсырманы орындады. Жаңа сөздермен танысып, сөз тіркестер мен сөйлемдерді құрастырды. Оқулық бойынша мәтінді оқып, диалог құрастырды. Семантикалық кестені толтырды.Сабақтың соңында әр оқушы өзін- өзін бағалады. 8 февраля 2023 года учитель казахского языка и литературы КГУ "Общеобразовательная школа № 3 села Жалтыр отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области" Кыстаубаева Гульжан Нурсагитовна провела открытый урок с учащимися 6 класса на тему « Мавзолей Арыстан бап». Цели урока: 1. Прогнозирование темы путем повторения правил; 2. Соотношении информации, представленные по тексту; 3. Составление диалога и развитие словарного запаса ; Урок начался с психологической минутки "Пожелание другу". Ученики подарили друг другу добрые пожелания. Чтобы угадать тему урока, повторили правила с помощью кроссворда. Далее посмотрели краткий видеофильм и выполнили задание по тексту. Познакомились с новыми словами, придумали словосочетания и предложения. Прочитали текст по учебнику, составили диалог. Заполнили семантическую таблицу.В конце урока каждый ученик оценил себя.